Hlavní navigace

Pražáci jsou ve "vatě". Na důchod si mohou spořit i o polovinu více než jinde

Sdílet

Gabriela Hájková 5. 11. 2012

Že Praha zájemcům o práci poskytne bohatší nabídku pracovních míst i vyšší příjem, není žádným tajemstvím. Důsledkem toho si mohou také více spořit na důchod a to obyvatelé hlavního města také dělají. 

Za první tři letošní čtvrtletí si lidé v Praze ukládali na penzijní připojištění průměrně 1308 Kč měsíčně. To je o 413 Kč (a o 45 %) více, než je celostátní průměr. Průměrný plat je přitom oproti zbytku republiky vyšší o 29 %. Údaje vyplývají ze statistik společnosti Rentia. 

Pražáci si tedy ukládají vyšší podíl ze své mzdy a jejich průměrná úložka se navíc v čase zvyšuje. Za loňský rok podle statistik činila průměrně 1138 Kč měsíčně, zatímco letos je téměř o 200 Kč vyšší. 

Celostátní průměr klientů Rentia z pohledu měsíční úložky činí 895 Kč. Nejvíce spoří lidé z Prahy a Středočeského kraje, nejméně naopak lidé v Libereckém kraji. 

Uvažujete o sjednání penzijního připojištění s původními pravidly? Učinit tak můžete rovnou přes server Měšec.cz a získáte prémii 500 Kč

Statistiky RENTIA k penzijnímu připojištění

Průměrná celorepubliková měsíční úložka klientů RENTIA na penzijním připojištění 895 Kč
OBLAST Průměrná měsíční úložka
Průměrná měsíční úložka klientů v Praze 1 308 Kč
Průměrná měsíční úložka klientů v jižních Čechách 957 Kč
Průměrná měsíční úložka klientů na jižní Moravě 892 Kč
Průměrná měsíční úložka klientů v Moravskoslezském kraji 820 Kč
Průměrná měsíční úložka klientů na severozápadu Čech 730 Kč
Průměrná měsíční úložka klientů v severních Čechách 663 Kč

Zdroj: RENTIA

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 11. 2012 15:31

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

  souhlas to je Vas problem, ja koupil za 2,5M na hypo 3+1, splacel jsem 11 mesicne a po 8 letech sem cash splatil zbytek z toho co sem nasetril. To ze platite najem z kteryho nic nemate je ciste Vase volba, to nedavejte nikomu za vinu, to muzete zmenit treba zitra, staci chtit a ne lezet u TV

 • 3. 6. 2013 21:27

  Amsica (neregistrovaný) ---.51.broadband13.iol.cz

  ... za novej byt a la kralikarna (79m2) v odflakly novostavbe se tady plati 4.5 mega. Pak se da taky sehnat "levnejsi" bydleni v nekterym z nejhnusnejsich panelakovych sidlisti v republice - jenom za 3 a neco. Takze jo, prachy v Praze jsou. Ale taky je tady smog, tuna aut a odporne drahy bydleni.

  Ale super mesto pro studenty a mlady lidi bez deti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).