Hlavní navigace

Potvrzeno: Stát bude moci bohatým vzít všechno

Sdílet

Arsen Lazarevič 18. 5. 2015

Finanční správa by nově měla mít možnost ověřovat výši majetku podle daňového přiznání. Hranice bude nastavena na 7 milionech korun – pokud tuto hranici výše neevidovaného majetku překročí, pak finanční správa bude mít možnost vyzvat k prokázání majetku a popřípadě ho zdanit.

Původně přitom Ministerstvo financí navrhovalo hranici 10 milionů korun. Vláda schválením zákona o prokazování původu majetku plní jeden ze svých klíčových závazků, jedná se o jeden z nejvýznamnějších kroků v boji proti daňovým únikům a daňovým podvodníkům za poslední roky, uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Pokud normu schválí senát a podepíše prezident, měla by začít platit od roku 2016. Podrobnosti o daném zákoně najdete v článku: Bohatým bude stát moci vzít všechno. Bude na to zákon

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 5. 2015 20:53

    Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 93.89.107.---

    Dobrý den pane Lazarevič,

    Považuji mesec.cz stále za seriózní médium, které nadpisy Vašich článků a příspěvků sklouzává často k bulváru. Má to tento server zapotřebí? Věřím že ne, čtenáře Blesku tím nepřitáhne a věrné čtenáře, přispěvatele a komentátory tím spíše odpuzuje. Snad Vám pan šéfredaktor takové nadpisy rozmluví, pevně v to doufám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).