Hlavní navigace

Policie: Bohuslav Sobotka věnoval OKD 5 miliard

Sdílet

Arsen Lazarevič 5. 3. 2014

Privatizaci společnosti OKD, kterou měl na starost tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka, nynější premiér, mohla být podle protikorupční policie pro stát značně nevýhodná. Stát totiž kvůli privatizaci mohl přijít celkem o 5 miliard, jelikož nebyl nedošlo k řádnému dceřinných společností OKD a dalšího nemovitého majetku. 

Znalec zcela pominul hodnotu 20 dceřiných společností, která dle závěrů policie činila 5 miliard, píše se podle MF DNES v policejních spisech. Sobotka se ale brání: V době privatizace nebyl posudek zpochybněn. My jsme neměli žádné informace ani signály, že by znalec neodvedl práci dobře, uvedl. Nový majitel však majetek vysoce zpeněžil. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 3. 2014 14:20

  T (neregistrovaný) ---.242.broadband9.iol.cz

  Po bitvě je každý generál. Pokud bychom hodnotili vše od roku 92 tak jsou v base všichni politici i na obcích. Prostě byli hozeni do obchodů, kterým vlastně nerozuměli a zkušení zahraniční lobisté nás okradli.
  Nijak se jich nezastávám, ale podívejte se co se děje - každé výběrové řízení je soudně napadeno, mnohdy to trvá léta a léta a dotace jsou v čudu. Vždy se najde někdo kdo řekne dal bych o tác více - pokud to tak bude pokračovat tak se v této republice již nic nevybuduje. Podívejte se na EU stavbu v Bruselu - chtějí na dostavbu další a další peníze proti rozpočtu - ať Kubice se Šlechtou žalují Brusel pro korupci - bohužel ta je běžná i na západ od nás jen o tom sdělovací prostředky neinformují.

 • 7. 3. 2014 13:43

  simi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Ostravsko a Karvinsko je v zoufalé situaci. Kdo těm lidem pomůže? Co nájemníci v RPG bytech? Dávno by si byty koupili. My všichni z daní přispíváme na nájemném polovině lidí v lokalitě. To se potom podniká! Koupit za babku byty a zvýšit nájem a brát od státu doplatky na bydlení. To opravdu není podnikatelské umění. Nezaměstnanost je tady vysoká,ovzduší hrozné. Chytré články už čtu léta a co s tím????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).