Hlavní navigace

Pokud rozhodčí doložky nevyřeší poslanci, uděláme to my, slibuje senátor

Sdílet

Jiří Hovorka 29. 11. 2010

Už jsme to zmínili v dnešním článku o konkrétních změnách, které přináší nový zákon o spotřebitelských úvěrech. Parlament ČR má v plánu v brzké době změnit pravidla fungování problémových rozhodčích doložek u spotřebitelských úvěrů. Tento záměr na dnešním odborném semináři Jak ovlivňuje nezdravé zadlužování občany ČR potvrdil také místopředseda ústavně-právního výboru Senátu ČR Miroslav Antl.

Vyjádřil se tak, že pokud by náhodou se změnou nepřišla poslanecká sněmovna (kde se na návrhu pracuje), pak on zaručuje, že motorem brzké změny bude právě horní komora poslanecké sněmovny.

Podle našich informací by již od roku 2012 měli mít dlužníci možnost obracet se ve smluvních sporech kromě soukromé arbitrážní společnosti určené právě rozhodčí doložkou také na veřejného Finančního arbitra ČR.


Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 12. 2010 16:05

  Světlana Glaserová (neregistrovaný) ---.160.broadband7.iol.cz

  Podvodníci řádí zejména v oblasti podomního prodeje, pojišťovnictví, Realitních kanceláří viz kupříkladu RK Prolux http://stop-prolux.webnode.cz/
  atd...
  Pod záštitou děravých zákonů doslova vzkvétají "obchody", ve kterých podvodný podnikatelský subjekt v propojení se soukromou rozhodčí společností a soukromým rozhodcem, doslova jako pavouci lapí do svých sítí nebohého spotřebitele a následně ho zcela programově vycucnou.
  Nemusíte nikomu nic dlužit a přeci, si nikdy nemůžete být jisti, jestli na Vaše dveře jednoho dne nezabuší exekutor!
  Budeme doufat, že se panu senátoru Antlovi, jeho záměr podaří! Byl jedním ze 4 zákonodárců, kteří mi odpověděli na moji výzvu. Obeslala jsem při tom cca 50 poslanců a senátorů! Nikoho však evidentně tento problém nepálí! Pokud sdílíte stran RD můj názor. Budu ráda, když se připojíte svým podpisem k petici za zákaz RD, adresované Ministerstvu spravedlnosti. Podepsat se můžete (bez registrace) na adrese: http://www.zmenpolitiku.cz/petice/98/stop-rozhodcim-dolozkam-ve-spotrebitelsk/
  Děkuji Vám!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).