Hlavní navigace

Pojišťovna ERV Evropská nově kryje i onemocnění koronavirem

Sdílet

Veronika Němcová 30. 6. 2020

Pojišťovna ERV Evropská nabízí nové pojištění Extra, které se vztahuje na problémy související s koronavirem. Cestovní pojištění toto onemocnění dosud nekrylo, pojišťovna má totiž v pojistných podmínkách výluku na pandemii.

Nové připojištění se vztahuje na všechny cesty uskutečněné od pátku 26. června 2020

„Připojištění COVID-19 nabízíme vždy jako doplněk stávajícího cestovního pojištění. K některým druhům cestovního pojištění se dodatečně sjednává pouze část tohoto připojištění, protože zbylé jsou již obsaženy v základu cestovního pojištění. Například ve standardních produktech Sbaleno, MultiTrip nebo Business Travel je léčení COVID-19 obsaženo již v základní ceně,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Cestovní pojištění od ERV Evropské vám bude fungovat pouze v zemích, kam ministerstvo zahraničí nevydalo doporučení necestovat. Rozdělení zemí podle takzvaného COVID semaforu však podle Divokého nemá na platnost pojištění vliv. Takže pojišťujeme i do zemí z červené části semaforu, doplňuje.

Ve kterých situacích pojištění Extra pomůže:

  • Už jste v zahraničí a porkáže se u vás nemoc COVID-19, přičemž vás umístí do nemocnice nebo karantény.
  • Před zahraniční cestou (ještě v ČR) se u vás potvrdí onemocnění COVID-19, takže nemůže vycestovat.
  • Na začátku dovolené vás kvůli nevyhovujícímu zdravotnímu stavu (nejčastěji kontrola na letišti) nevpustí ještě v ČR do letadla a tím přijdete o svůj zájezd.
  • Klient je v zahraničí a před nebo při návratu nesplní zdravotní požadavky nebo ho umístí do karantény a tím nestihne svůj původní termín cesty zpět.
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).