Hlavní navigace

Pojišťovna AXA loni vykázala zisk před zdaněním 605 milionů Kč

Sdílet

Veronika Němcová 25. 3. 2021

Zisk pojišťovny AXA loni činil 605 milionů Kč před zdaněním a klesl meziročně o 3 procenta. Pojišťovnu loni převzala společnost UNIQA.

AXA životní pojišťovna a AXA pojišťovna loni v Česku a na Slovensku na pojistném předepsaly podle předběžných výsledků celkově 6,9 miliardy Kč. To je meziročně o 10 % více.

Slovenské pobočky se na tomto výsledku podílely ze 49 %. Byly silnější v životních segmentech, kde přispěly do celkového objemu pojistného ve výši 3,62 miliardy korun ze 61 %. Do neživotní AXA pojišťovny s celkovým předepsaným pojistným ve výši 3,3 miliardy korun putovalo loni ze slovenského trhu 35 %.

Zatímco růst AXA životní pojišťovny činil meziročně asi jedno procento, AXA pojišťovna zaměřená hlavně na retailové pojištění majetku a pojištění aut zvýšila předepsané pojistné o 23 %. V životním pojištění podle společnosti trval i loni trend odklonu od rezervotvorných smluv směrem k rizikovým krytím. Například pojištění pro případ smrti zaznamenalo meziročně nárůst pojistného o 14 %. U neživotních segmentů dominovalo pojištění aut: havarijní pojištění posílilo o 31 % a povinné ručení o 18 %.

Obě pojišťovny měly ke konci roku 2020 ve kmeni 1,738 milionu smluv v Česku i na Slovensku. Z toho 316 tisíc náleželo do AXA životní pojišťovny (59 % z nich je vedeno na Slovensku) a 1,422 milionu do AXA pojišťovny zaměřené na neživotní segmenty (36 % z nich bylo vedeno na Slovensku). Zatímco u vývoje počtu smluv životního pojištění byl loňský rok ve znamení mírného úbytku (-2 %), naopak neživotních smluv přibylo meziročně o 14 %.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).