Hlavní navigace

Pohonné hmoty budou zdražovat o desetihaléře

Sdílet

Jiří Hovorka 23. 2. 2010

Opětovný pád o několik málo haléřů zaznamenaly v minulém týdnu pohonné hmoty v ČR. Průměrná cena benzinu natural 95 šla dolů o 9 haléřů na pondělních 30,17 Kč/litr, cena nafty klesla o 6 haléřů na 28,64 Kč. Vyplývá to z údajů kartové společnosti CCS.

Neradují se řidiči s vozidly na LPG. V minulém týdnu cena tohoto nejpoužívanějšího alternativního paliva pokračovala v nárůstu, tentokrát o 44 haléřů na 14,44 Kč/litr (podle údajů ČSÚ).

V průběhu následujících dní by měla cena pohonných hmot u čerpacích stanic začít růst a to v řádu několika desetihaléřů, uvádí analytik společnosti PETROLmedia Michal Roškanin a doplňuje, že příčinou bude rostoucí cena ropy na světových trzích. Nemělo by se však jednat o dlouhodobější růst. Cena ropy se pohybuje v pásmu 65 – 80 dolarů už od poloviny loňského roku a nejsou náznaky, že by ropa z tohoto cenového pásma měla vyskočit, doplňuje Roškanin a své tvrzení dokládá odhadem amerického ministerstva energetiky. To předpokládá pro druhou polovinu roku 2010 průměrnou cenu barelu ropy na světových trzích na úrovni 81 dolarů.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).