Hlavní navigace

Podvodníci se snaží ze zákazníků Alzy vylákat peníze přes SMS

Sdílet

Lenka Kašparová 18. 10. 2019

Českem se šíří vlna podvodných SMS, které se tváří jako oficiální vyjádření společnosti Alza.cz. Jedná se však o podvodníky, kteří příjemce lákají na vidinu výhry, ale jejich skutečným cílem je vylákat z nich citlivé osobní údaje a peníze.

Text zpráv zasílaných formou SMS, vypadá takto: Snažíme se s vámi spojit ohledně vaší výhry z výročního losování Alza ze dne 3. října, součástí zprávy je i odkaz na webové stránky, kde se mají lidé dozvědět o výhře více. V případě, že na něj kliknete, dostanete se na podvodnou webovou stránku, která vám nabízí informace o výhře. Podvodníci vám tvrdí, že můžete vyhrát například nový iPhone. Jediné, co musíte udělat je, zaplatit manipulační poplatek ve výši 1 Kč.

A právě takto od důvěřivců získají podrobnosti o platební kartě, kterou pak následně zneužijí. Nebezpečí podvodu tkví především v tom, že vše vypadá napohled důvěryhodně. Na stránkách se dočtete, že soutěž, ve které jste vyhráli probíhala k výročí 10 narozenin maskota Alzáka. Společnost se už od podvodných zpráv distancovala. Prosíme, na tyto SMS nereagujte a neklikejte na odkazy v nich uvedené, nesdílejte své osobní a ani platební údaje, varují veřejnost zástupci Alzy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).