Hlavní navigace

Počet srážek se zvěří na silnicích roste. Průměrná škoda je 32 tisíc korun

Sdílet

Jiří Hovorka 10. 10. 2018

Kolize se zvířaty na českých silnicích v posledních letech přibývají. Ukazují to statistiky pojišťovny Allianz.

Za rok 2013 klienti Allianz nahlásili 947 srážek se zvěří, o rok později jich bylo 1477, v roce 2015 je zaznamenáno 1975 škod, v roce 2016 už 2669, loni se číslo vyšplhalo na 2801 případů a za letošek už jich je přes dva tisíce.

Průměrná výše škody byla v uplynulých pěti letech třicet dva tisíc sto dvacet korun. Nejvyšší pojistné plnění jsme vypláceli minulý rok ve výši více než půl milionu korun, kdy se řidič luxusního vozu střetl se srnou na silnici první třídy v Karlovarském kraji, říká analytička Allianz pojišťovny Martina Červenková.

Při střetu se zvěří musíte vždy zavolat policii, bez ohledu na výši škody. Nezáleží přitom ani na tom, zda zvíře po srážce uhynulo nebo uteklo. Řidič nesmí zvíře odvézt, to lze kvalifikovat jako pytláctví, a stejně tak nesmí poraněné zvíře zabít. Policie vytvoří záznam o nehodě, který zároveň bude sloužit jako důkaz pro pojišťovnu, že nejde o pojistný podvod.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 10. 2018 11:15

    AAA (neregistrovaný) 141.143.193.---

    Při střetu se zvěří musíte vždy zavolat policii, bez ohledu na výši škody.

    ... A z čeho toto plyne? Mě posledně policie po telefonu řekla že pokud nemám havarijní a nepotřebuju protokol tak můžu jet dál...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).