Hlavní navigace

Počet osobních bankrotů dosáhl nového maxima

Sdílet

Lenka Kašparová 7. 10. 2019

V září 2019 bylo vyhlášeno 2149 osobních bankrotů, což je nejvíce za dobu trvání insolvenčního zákona, tedy od roku 2008. Během třetího čtvrtletí letošního roku jich bylo vyhlášeno 6399, což je meziročně i čtvrtletně dvojnásobek. Děje se tak v důsledku novely insolvenčního zákona, která zmírnila podmínky pro oddlužení. Vyplývá to z analýzy společnosti CRIF, která vychází z dat aplikace Cribis.

Počet osobních bankrotů se po účinnosti novely insolvenčního zákona pohybuje nad 2 tisíci bankroty měsíčně a příliš se v jednotlivých měsících nemění. Můžeme proto očekávat, že i v dalších měsících bude vyhlašováno přibližně dvakrát více osobních bankrotů než před účinností zmíněné novely, říká Věra Kameníčková, analytička společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.

Nejvíce osobních bankrotů bylo v září vyhlášeno v Moravskoslezském kraji (354) a v Ústeckém kraji (286). Nejméně jich bylo naopak na Vysočině (53) a v Jihočeském kraji (79). Za posledních 12 měsíců bylo přitom vyhlášeno 15 798 osobních bankrotů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).