Hlavní navigace

Po dnu prolomení magických hranic se pražská burza vrátila na zem

Sdílet

Jiří Hovorka 6. 1. 2011

Zatímco včera jsme oslavovali překonání magických hranic na pražské burze při pondělním obchodování, úterní vývoj na trzích nás po několikadenním růstu kleplo opět jednou přes prsty. Evropskými akciovými trhy se včera nesla negativní nálada spojená s očekáváním poklesu amerických trhů (FED bude i nadále stimulovat americkou ekonomiku, nezaměstnanost zůstává vysoká a ani očekávaná páteční data by neměla hovořit o opaku).

Negativní nálada se samozřejmě nevyhnula ani pražské burze, jejíž úterní vývoj shrnuje analytik společnosti Cyrrus Aleš Jandejsek:

Zejména díky nízké aktivitě kupujících klesly akcie Fortuny o 2,9% na 99,50 Kč. Akcie mediální společnosti CETV v Praze zaznamenala  pokles o 0,9% na hodnotu 396 Kč. Z bankovních titulů výrazně oslabily akcie Erste Bank, a to o 2,7% na 877 Kč. Komerční banka, navzdory zvýšení cílové ceny od analytiků Deutsche Bank z 5.100 Kč na 5700 Kč, klesla o 0,9% na 4382 Kč. Opačný vývoj měla akcie Telefónica O2 ČR, která posilovala o symbolickou jednu desetinu procenta na 384 Kč. Taktéž akcie energetické společnosti ČEZ mírně přidávaly na hodnotu 822 Kč, a to s růstem o 0,3%.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).