Hlavní navigace

Penzijním fondům roste zisk

Sdílet

Arsen Lazarevič 23. 11. 2012

Podle informací Asociace penzijních fondů narostl zisk u penzijních fondů za první 3. čtvrtletí letošního roku o 14 % na 3,24 miliardy Kč. Na důchod si spořilo 4,68 milionu Čechů, což znamená, že se penzijního připojištění účastní 70 % ekonomicky aktivních obyvatel.

Od počátku letošního roku také narostl objem peněz evidovaných ve prospěch účastníků o 11 miliard Kč na 243,4 miliardy Kč. Průměrný příspěvek účastníka mírně roste a koncem září dosahoval 449,50 korun. V souvislosti s úpravou poskytování státního příspěvku od ledna 2013 je už v tomto období trend zvyšování příspěvků účastníků velmi silný, naplno se to však projeví až v příštím roce, uvedla asociace.

Dáme vám 500 Kč k penzijku. Bez hvězdičky

Uvažujete o penzijním připojištění a chcete využívat výhody stávajících smluv? Pak musíte uzavřít smlouvu do 30. listopadu 2012. Můžete také získat výsluhovou penzi, je však nutné zkontrolovat si, zdali je součástí penzijního plánu. Pomocí přehledné kalkulačky také můžete navýšit spořenou částku a získat od státu více.  Pomoci s volbou vám může i našespecializovaná stránka GarantovanáPenze. 

Na stránce jsou také pravidla pro poskytování státního příspěvku. Podívejte se na naši kalkulačku, kolik můžete od státu získat podle nových pravidel.

Komerční sdělení

Vývoj trhu penzijního připojištění v uplynulém čtvrtletí opět podle asociace přinesl dobré zprávy: Zvýšený zájem klientů očekáváme až do konce letošního roku. Nepůjde jen o nové smlouvy, ale i o zvyšování dosavadních příspěvků účastníků, komentoval data prezident asociace Karel Svoboda.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).