Spočítejte si...

Zavřít

Penzijní společnosti moc nevydělaly, vítěz ale přinesl výnos 20 %

Penzijní společnosti, které se účastní druhého pilíře, vygenerovaly minimální výnosy a to i v případě dynamické strategie. Průměrný loňský výnos dosáhl kolem 1,8 %, znamená to, že by nepokryl ani inflaci, se kterou v tomto roce počítá Česká národní banka.

Nejvyšší výnos vygeneroval za rok Conseq ve svém akciovém fondu, kde výnos dosáhl 19,53 %. Vsadili jsme na indexy hlavních světových akciových trhů, uvedl Richard Siuda, ředitel Conseq penzijní společnosti, a. s a dodal: K výkonnosti fondu však přispěla nejen dobrá výkonnost samotných akciových investic, ale samozřejmě také výrazné oslabení koruny po intervencích ČNB.

Lidé v prosinci hojně nakupovali zdražující auta a elektroniku Novým členem rady ČNB je příznivec intervencí Jiří Rusnok        
Mo
Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---
6. 2. 2014 13:16 Nový

Konečně to někdo řekl na plnou hubu.

K výnosům přispěla zejména intervence ČNB a rázem se všechny zahraniční investice účetně zhodnotily. Tak teď jsem zvědav jak z toho vybruslí, zda budou schopni během roku ty zahraniční investice stáhnout než opět začne koruna posilovat a nebo už tu bude vyhlášení fixace kurzu před přijetím eura.