Hlavní navigace

Penta v Ruzyni dráhu stavět nebude

Sdílet

Penta Investments, která vlastní pozemky nutné pro stavbu nové přistávací a vzletové dráhy na pražské Ruzyni, upouští od záměru stavět novou ranvej. Reaguje tak na spor s vedením ruzyňského letiště.

Česko-slovenská skupina Penta vlastní zhruba čtvrtinu pozemků nutných pro výstavbu paralelní dráhy. Vedení Penty chtělo nejprve vytvořit s Letištěm Praha společný podnik na principu joint venture, do kterého vloží obě strany jako nepeněžitý vklad pozemky. V poměru hodnoty parcel by pak obě společnosti spolufinancovaly stavbu dráhy. Letiště Praha by pak se společným podnikem uzavřelo nájemní smlouvu na využívání ranveje. Vedení ruzyňského letiště však tuto variantu odmítlo.

Penta je ochotná ustoupit a sporné pozemky letišti prodat. O jejich ceně v současné době obě strany jednají. Česko-slovenská skupina koupila před několika lety metr čtvereční pozemků za zhruba 500 korun. Nyní se spekuluje o tom že by za jeden metr chtěla dostat několik tisíc korun. Penta Investments ovšem není jediná, s kým se musí Letiště Praha vypořádat. Letiště Praha musí vyřešit i nároky dalších desítek majitelů pozemků.

Zdroj: aktualne.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).