Hlavní navigace

Pavel Jirák je novým prezidentem Evropského sdružení stavebních spořitelen

Sdílet

Lenka Kašparová 22. 3. 2021

Pavel Jirák, současný předseda Asociace českých stavebních spořitelen bude nově šéfovat Evropskému sdružení stavebních spořitelen (EFBS). EFBS sdružuje téměř 50 spořitelen z 12 zemí, které spravují vklady ve výši 224 miliard eur (téměř 6 biliónů korun). Jirák ve vedení této prestižní organizace vystřídá dalšího Čecha Jana Jeníčka.

To, že jako zástupce českých stavebních spořitelen stojím v čele evropského sdružení, vnímám jako důkaz toho, že české stavební spořitelny mají nepřehlédnutelné místo na evropském trhu. Období pandemie není lehké pro nikoho – jednotlivce ani firmy. Musí na to reagovat i stavební spořitelny, ať již jde o posun v digitalizaci, regulatorní změny, udržitelné finance, či o reakci na měnící se potřeby klientů, říká Pavel Jirák, prezident Evropského sdružení stavebních spořitelen.

Podle Jiráka vzájemná výměna zkušeností napomůže tomu, aby se české stavební spořitelny i nadále držely na špici kvality produktů a služeb v evropském kontextu.

Podle Jiráka vzájemná výměna zkušeností napomůže tomu, aby se české stavební spořitelny i nadále držely na špici kvality produktů a služeb v evropském kontextu.

Pavel Jirák je absolventem VŠE v Praze. Od října loňského roku stojí v čele Asociace českých stavebních spořitelen. Od roku 2019 je předsedou představenstva a generálním ředitelem Modré pyramidy a od roku 1991 působí ve skupině Komerční banky.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).