Hlavní navigace

Patria je nově přímým účastníkem budapešťské burzy

Sdílet

Jiří Hovorka 29. 8. 2018

Obchodník s cennými papíry Patria Finance se na začátku tohoto týdne stal přímým členem burzy cenných papírů v Budapešti a zařadí se mezi největší obchodníky s akciemi na tamním trhu.

V souladu se strategií růstu v regionu střední a východní Evropy jsme se stali členem budapešťské burzy, zajímavě rostoucí nejen zobchodovanými objemy. Naše nová role na maďarském trhu přinese lepší servis pro naše institucionální i individuální klienty z pohledu nákladů i rychlosti a kvality spojení s burzou, říká Tomáš Jaroš, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Patria Finance.

Hlavní akciový index budapešťské burzy BUX za posledních pět let roste v přepočtu na průměrné roční zhodnocení o atraktivních 15 procent. Letos je ale zatím pod tlakem, stejně jako celý region střední a východní Evropy, a to kvůli rostoucímu geopolitickému napětí.

Zobchodované objemy s akciemi v posledních čtyřech letech plynule rostou, za první polovinu roku 2018 meziročně o 9,6 procenta. Přilákání nových investorů na maďarský trh je klíčovým bodem naší strategie a Patria bezesporu bude přínosem pro další vzestup atraktivity maďarského kapitálového trhu, říká Richard Végh, výkonný ředitel budapešťské burzy. Zobchodované objemy mezi lety 2015 až 2017 narostly ze sedmi miliard euro na 8,69 miliardy euro.

Stěžejními tituly maďarského akciového trhu jsou OTP Bank, ropná společnost MOL, farmaceutická společnost Gedeon Richter nebo telekomunikační společnost Magyar Telekom.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).