OSVČ možná budou platit vyšší sociální pojištění

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) možná budou muset odvádět státu větší pojistné na sociální pojištění. Vyplývá to z podkladů ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), které má v plánu odvody za zaměstnance i za OSVČ vyrovnat, píše dnešní vydání E15.

Vyměřovací základ OSVČ byl v roce 2009 dvakrát nižší než u zaměstnanců, uvedlo pro E15 MPSV s tím, že současný stav podle něho ohrožuje příjmy státního rozpočtu i výši budoucích důchodů OSVČ. Konkrétní návrhy neznám, ale všichni musejí přispívat do systému stejně. Vyšší odvody tak podpoříme, řekl deníku E15 ekonomický expert ČSSD Jan Mládek.

S tímto návrhem naopak nesouhlasí ODS i TOP 09. Na rozdíl od zaměstnance není OSVČ chráněna zákoníkem práce. Je tak nepřijatelné, aby platily stejné pojistné, uvedl pro E15 Martin Kocourek z ODS.  Podobně, ač ne tak důrazně se vyjadřují i lidovce, kteří připustili, že mají podnikatelé menší jistotu na trhu práce a nižší pojistné by mělu tuto nejistotu zohledňovat.

Problémy spotřebitelů se splácením závazků narůstají Příležitost, jak financovat bydlení výhodněji        
to
to (neregistrovaný) ---.inext.cz
2. 4. 2010 18:14 Nový

klidně

celé vlákno

ale chci za to měsíc dovolené,placené státní svátky a přehodnocení ručení za podnikání a když omarodím at za mě stát platí nájmy a leasingy,pak je to v pořádku.pokud to tak nebude ,tak samozdřejmě budu hledat jiné cesty

Vocílka
Vocílka (neregistrovaný) 89.235.19.---
3. 4. 2010 21:57 Nový

Re: klidně

celé vlákno

Vy si jako OSVČ neproplácíte dovolenou?