Hlavní navigace

Osobní údaje vybraných klientů UNIQA pojišťovny jsou volně ke stažení na internetu (+ foto)

Sdílet

Redakce 2. 9. 2009

Osobní údaje klientů UNIQA pojišťovny včetně rodných čísel, telefonních čísel a údajů rodinných příslušníků jsou volně ke stažení na serverů rapidshare.com a uloz.to. Nejde však o údaje všech klientů pojišťovny, ale jen těch, kteří si v době od 3.7.2005 do 20.1.2008 sjednali cestovní pojištění.


Obrázek: Stránka, která nabízí odkazy ke stažení údajů o klientech Osobní údaje editovány redakcí.


Na webových stránkách lze najít „ochutnávku“ zneužitých dat. V první fázi lze snadno stáhnout textový soubor, který obsahuje číslo pojistné smlouvy, jméno pojistníka, adresu, rodné číslo a telefonický kontakt. Následně prostřednictvím standardní aplikace, která je na webu pojišťovny UNIQA určena prioritně pro ověření pojistné smlouvy, lze získat kompletní informace obsažené v pojistné smlouvě. Pokud byly pojištěné i děti pojistníka, jejich údaje jsou tam také.

Pravděpodobně nejde přímo o databázi UNIQA pojišťovny, nýbrž databázi zprostředkovatelů pojištění pro UNIQA pojišťovnu. UNIQA pojišťovna zjistila dnes v odpoledních hodinách napadení internetové aplikace sloužící k on-line sjednání cestovního pojištění. Přitom došlo k úniku části klientských dat. Aplikace, která je provozována dodavatelsky externím partnerem, byla po zjištění problému zablokována. V této souvislosti připravujeme podání trestního oznámení na neznámého pachatele, upřesnila pro server Měšec.cz Eva Svobodová, tisková mluvčí UNIQA pojišťovny s tím, že o dalších krocích bude pojišťovna veřejnost informovat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).