Hlavní navigace

Osobní skóre od Zonky nově spočítá vaši bonitu

Sdílet

Lenka Kašparová 27. 10. 2020

Zonkynovou službu Osobní skóre, která vám spočítá pravděpodobnost, že vám banka či nebankovní společnost odsouhlasí úvěr, a že jej budete schopní splácet.  Ověřit si svou bonitu můžete zdarma. Banky i nebankovní společnosti k hodnocení schopnosti žadatele splácet úvěr používají kreditní skóre. Při jeho posuzování vyhodnocují údaje o platební morálce, záznamech v registrech, porovnávají příjmy a výdaje žadatele i bonitu jeho domácnosti. Na základě toho všeho přidělí žadateli počet bodů, podle kterých určí pravděpodobnost splacení půjčky.

Jde o informace, které posuzuje jakákoliv společnost u žádosti o úvěrový produkt. Díky Osobnímu skóre ale dostane žadatel určitý náskok, protože bude předem vědět, jestli je pro něj půjčka bezproblémový produkt, nebo by jej naopak mohla uvrhnout do finančních problémů, vysvětluje Aleš Černý, šéf risku Zonky.

Výhodou služby podle něj je, že lidé získají přehled o svém skóre a můžou najít způsob, jak si ho časem vylepšit. Osobní skóre si totiž lidé mohou nechat vyhodnotit opakovaně. Služba, je už dnes ve světě běžná. V USA si pomocí ní lidé ověřují důvěryhodnost a schopnost včas splácet své půjčky. Hodnotu skóre tam kromě úvěrových společností využívají i pojišťovací služby, pronajímatelé nebo zaměstnavatelé.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 11. 2020 9:55

    Victor z Ovieda

    To je dobrá věc,akorát hodně lidí včetně mě se kvůli tomu nechce nikam přihlásit.Mělo by to být anonymní,tak jako třeba výpočet čisté mzdy,nebo výpočet výše budoucího důchodu atd.,tedy bez registrace či onoho přihlášení.Řada občanů na ta zabezpečení v těchto případech nedá.

    1. 11. 2020, 09:57 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).