Hlavní navigace

Osm z deseti Čechů nosí doklady a hotovost pohromadě

Sdílet

Osm z deseti Čechů si do peněženky ukládá i platební karty a doklady. Vyplynulo to z průzkumu agentury NMS Market Research, která jej realizovala pro Raiffeisenbank.

Policejní odborníci doporučují nosit platební kartu a osobní doklady odděleně od peněz. Podle průzkumu se tím však řídí pouze pětina dotázaných. Opatrnost se ale zvyšuje s věkem. Drtivá většina (98 %) mladých lidí do 24 let nosí platební kartu a doklady společně s penězi. U lidí ve věku 55 až 64 let jsou to dvě třetiny.

Velkou hotovost však u sebe lidé nenosí – tři čtvrtiny Čechů mají v peněžence obnos menší než tisíc korun. Většina lidí (71 %) nosí v peněžence 200 Kč až 1000 Kč. Více než 2000 Kč  nebo i více než 5000 Kč u sebe častěji nosí obyvatelé obcí do tisíce obyvatel. Kromě bankovek pak mají Češi ve svých peněženkách také věrnostní karty, vizitky, fotky partnera a rodiny, ale i kapří šupiny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 10. 2015 13:48

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz

    tak bez toho abych mel u sebe rezervnich 5 tisic cash v kapse bych nesel ani vysypat kos. Ne vsude se da dneska platit kartou a vzdycky se naskytne nakej prilezitostnej kauf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).