Hlavní navigace

Odboráři mají plán na lichvu. Může být úspěšný?

Sdílet

Arsen Lazarevič 3. 7. 2012

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) chce výrazně zatočit s lichvou. Chce stanovení maximálního úroku z úvěrů na pětinásobek inflace nebo sazby, kterou by určilo Ministerstvo financí nebo Česká národní banka. ČMKOS to uvedla to v dokumentu s názvem „Vize pro budoucnost“. Podle některých ekonomů by se však návrhy odborů na redukci lichvy minuly účinkem a poskytování úvěrů by se přesunulo na černý trh. 

Kromě toho chtějí odbory také zastavit důchodovou reformu, která vytváří druhý pilíř. Deficit veřejných financí by ČMKOS snižovala zvýšením daně z právnických osob, povinnou registrací děděného majetku i zavedením dědické daně. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 7. 2012 10:04

  MoB (neregistrovaný) 131.207.140.---

  Jasně, jak jinak. Dědická daň... dokážu si představit málo odpornějších věcí. Už tak člověk nechá majlant u notářů, jejichž přínos je mnohdy nulový. Ještě narvat státu do chřtánu dědickou daň... hm, nasr*ar a rozmazat. A to ani nemluvím o povinné registraci (?) děděného majetku (???) protože na to se snad ani nic slušného říct nedá.
  BTW, dědická daň tak nějak napůl existuje (uplatňuje se u nemmnoha případů, protože ve většině případů se neplatí, dědici často patří do skupin které jsou této hovadiny ušetřeny). Zasloužila by zrušit, a ne resuscitovat. Ale holt odbory...

 • 3. 7. 2012 16:39

  Jan Turek (neregistrovaný) ---.41.broadband14.iol.cz

  Abslutní souhlas!!!! Soudruzi odboráři si na schůzi ubalili špeka a pak totálně zhulený vymysleli tohle. Je to parta šupáků, kteří zastupují jen asi 10% pracující populace a to ten nejhorší plebs!

 • 3. 7. 2012 21:57

  Patrik Chrz

  Přesně tak. Místo aby došlo ještě ke zjednodušení a na úmrtí zbytečně neparazitovali notáři (zažil jsem nedávno, za 2 půlhodinová sezení a 2 A4 textu paní notářka zinkasovala přes 20 tisíc), tak chtějí tohle nesmyslné zdanění již dvakrát (jednou jako příjem, podruhé jako DPH při pořízení a někdy i potřetí jako daň z převodu nemovitosti) zdaněných věcí ještě zdanit.

  A vyšší daň z příjmů právnických osob? Málo českých firem má sídlo na Kypru či v Nizozemí? No, tak tam vyženeme další :(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).