Hlavní navigace

Od července bude MHD v Praze dražší

Jiří Hovorka

V Praze se od 1. července zdraží jednorázové jízdenky na městskou hromadnou dopravu, uvádí to dnešní Mf Dnes. Cena nepřestupní jízdenky má tak zdražit z 18 na 24 korun a přestupní jízdenka podraží rovněž o 6 korun, ze současných 26 na 32 korun. Kompenzací za zvýšenou cenu má být delší platnost těchto jízdenek. Zatímco přestupní jízdenka nyní platí 75 minut, po změně to má být 90 minut. U levnější jízdenky se doba prodlouží z 20 na 30 minut a bude s ní nově možné přestupovat. Zdražit má také SMS jízdenka z 26 na 32 korun, u ní má zůstat 90minutová platnost.   

Na změnách ceníku se dohodla pražská koalice a městská rada by se jimi měla zbývat na úterním zasedání. Cenu jednotlivých jízdenek zvýšíme. Nedotkne se ale předplatných kuponů, řekl MfD náměstek primátora pro dopravu Karel Březina.

Od července má dojít i k dalším změnám. Začne platit jízdné zdarma pro některé děti a seniory, využívat ho však budou moci pouze s Opencard. Je potřeba, aby si tuto kartu pořídili všichni ti, kteří ji ještě nemají, co nejdříve. Může se stát, že pokud to nechají na poslední chvíli, mohl by s jejich vydáváním nastat problém, uvedl v deníku Březina.



Našli jste v článku chybu?