Hlavní navigace

Obama nastínil plán na záchranu ekonomiky, daně nejbohatším však možná nezvýší

Sdílet

Jiří Velinský 24. 11. 2008

Nově zvolený americký prezident Barack Obama v neděli nastínil plán, který by měl podpořit chřadnoucí americkou ekonomiku, a oznámil možné zpoždění při zvýšení daní nejbohatším Američanům. Informovala o tom agentura Reuters.

Nově zvolený americký prezident v neděli vyzval k rychlé akci, která by stimulovala americkou ekonomiku. Připravuje totiž dvouletý plán, který by měl do roku 2011 zachránit na 2,5 milionu pracovních míst, především zapojením zaměstnanců do nových projektů v oblasti dopravní infrastruktury, modernizace školství či alternativní energetiky. Již v říjnu přitom Obama volal po zavedení 175miliardového opatření, které by podpořilo chřadnoucí americkou ekonomiku. Toto číslo však může být ještě mnohem vyšší. Americký demokratický senátor Charles Schumer v neděli prohlásil, že k uzdravení americké ekonomiky bude potřeba částka 500 až 700 miliard dolarů.

Poradce Baracka Obamy David Axelrod v neděli také uvedl, že se možná oddálí zvýšení daňové zátěže pro nejbohatší Američany. Ta je nyní nastavena maximálně na 35 procentech, Obama však ve svém předvolebním boji volal po jejím snížení. Budeme to zvažovat, řekl Axelrod.

Zdroj: MediaFax

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).