Hlavní navigace

O dluzích si raději promluvíme se ženami

Sdílet

Arsen Lazarevič 31. 8. 2015

Průzkum agentury IPSOS, který byl realizován pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK) napověděl různým občanským sdružením či finančním společnostem, které se zaměřují na oddlužení a pomoci lidem při dluzích, že efektivnější budou v případě, že o dluzích s klienty budou mluvit ženy, alespoň by se jim o nich svěřilo 58% respondentů, podle kterých mají lepší schopnost porozumění (27%), zaměření se na řešení finančních problémů (22%), citlivosti (20%) či schopnosti lépe řídit domácí rozpočet (19%). Jen 42% lidí by upřednostnilo muže, hlavním důvodem je, že se dokážou lépe zaměřit na řešení finančních problémů (70%)

Lidé na ženách oceňují větší empatii a schopnost vcítit se do problémů jiného člověka. Zadlužení lidé hledají ve svém okolí nejen finanční pomoc, ale hlavně také psychickou podporu a porozumění. Ženy jsou schopny lépe naslouchat a zároveň projevují větší otevřenost při sdílení svého osobního příběhu a zkušeností. To může být dobrou motivací a impulzem pro ostatní, aby začali dluhy aktivně řešit, říká Markéta Fixová ze společnosti KRUK.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2019 21:57

    Muska33 (neregistrovaný) 83.240.61.---

    ono ani nejde o to, zda je to žena, nebo muž, ale o to, jak k tomu daná společnost přistupuje. Mně osobně kruk hodně pomohl a jsem za to vděčná. Kdo má podobnu situaci, at to řeší a s nimi to vyřeší jedna radost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).