Hlavní navigace

Nové automaty ČD ušetří čekání u pokladen

Sdílet

Redakce 7. 4. 2008

České dráhy umístily na svých nádražích patnáct nových automatů, které umožňují nákup jízdenek do všech vlaků a stanic ČD. Prvních pět automatů bylo umístěno v Brně na hlavním nádraží. Další automaty najdou cestující ve stanicích Olomouc hl.n., Ostrava hl.n., Ostrava-Svinov, Praha-Holešovice a Pardubice hl.n. Na každém z těchto nádraží jsou dva terminály. Další by měly být například v Přerově nebo Prostějově.

Pro nákup jízdenek je potřeba vlastnit čipovou In-kartu/Rail plus. Tu lze u pokladní přepážky nabít libovolným množstvím peněz, minimálně však 100 a maximálně 4 tisíce korun (150 euro). Karta tak bude fungovat jako elektronická peněženka.

Druh jízdného je vždy automaticky přednastaven v závislosti na aplikaci na In-kartě/Rail plus (In-zákazník, In-junior a In-senior), ale cestující ho může změnit na obyčejné, zvláštní (včetně žákovského) nebo skupinové jízdné a koupit ze své elektronické peněženky jízdenku pro kohokoliv ze svých známých nebo příbuzných. Automat by měl sám provést optimalizaci jízdného a podle zadaných údajů nabídnout zákazníkovi nejvýhodnější jízdné.

Automat také umožňuje vyzvednutí jízdenky eLiška zakoupené předem prostřednictvím internetu v eShopu ČD a v den odjezdu také nákup jízdenky eLiška přímo v automatu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).