Hlavní navigace

Nová jednička na poradenském trhu. Swiss Life Select dokončila spojení s Fincentrem

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 10. 2018

Poradenská společnost Swiss Life dokončila akvizici konkurenčního Fincentra, když získala potřebná regulatorní schválení v České republice a na Slovensku. Domluvenou transakci firmy oznámily na začátku září, její cenu ale nezveřejnily. Obě společnosti si ponechají své značky, obchodní strukturu a portfolio služeb.

Akvizice Fincentra je plně v souladu s naší ambicí být lídrem nezávislého finančního poradenství v regionu střední a východní Evropy. Věříme v naše kvalitní a klientsky orientované modely nezávislého finančního poradenství a jsme přesvědčeni, že společně budeme schopni lépe využít velkého tržního potenciálu, říká Nils Frowein, předseda dozorčí rady společností Fincentrum a Swiss Life Select CZ.

Do představenstva a dozorčí rady společnosti Fincentrum nyní vstoupí zástupci Swiss Life Group, kteří nahradí předchozí akcionáře. Novým generálním ředitelem Fincentra se stane Filip Duchoň. Touto transakcí se jednoznačně stáváme finančně poradenskou společností číslo jedna v České republice. Komplexní poradenské služby doplníme o globální zkušenosti v oblasti správy majetku se švýcarskou tradicí, říká Duchoň.

Obrat spojených firem v Česku a na Slovensku dosahuje téměř dvou miliard korun. Například konkurenční Partners loni dosáhly na 1,4 miliardy a Broker Consulting na 1,14 miliardy. 

Swiss Life působí kromě Česka například i ve Švýcarsku, Německu nebo Velké Británii. Swiss Life spravuje aktiva v hodnotě 202 miliard švýcarských franků. Skupina zaměstnává přes 7600 osob a více než 4600 finančních poradců.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 11. 2019 12:04

  Zvídavý (neregistrovaný) ---.backer.cz

  Martin Nejedlý: Stuchlíkova a Duchoňova obvinění jsou lži
  11. listopadu 2019
  Martin Nejedlý

  článek najdete na : faei.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).