Spočítejte si...

Zavřít

Nízké úroky ženou zadlužení domácností nahoru

Podle údajů České národní banky dluhy domácnosti meziročně vzrostly o 38 miliard Kč (za jeden měsíc o 5 miliard) na celkem 1,251 bilionu Kč. Více zadlužené jsou i podniky.

Úrokové sazby hypoték pokračují v poklesu, ceny nemovitostí jsou stále nízké, rostou naopak mzdy i celá ekonomika a klesá nezaměstnanost. To jsou podmínky, které dodávají odvahu domácnostem se dále zadlužovat, uvedl Marek Richter ze společnosti PwC Česká republika.

Ještě více ale lidé spoří. Na jednodenních vkladech měly domácnosti u finančních institucí uloženo v dubnu 1,432 bilionu korun, od března se tak objem vkladů zvýšil o 26,5 miliardy korun, meziročně byl vyšší o 155 miliard korun.

HDP znovu překonal očekávání Věrnostní program MasterCard vrátí peníze z nákupů        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 5. 2015 10:18 Nový

Nizke uroky ?

Nejsou to spise nizke mzdy ?

Podle poslednich trendu http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/nove-byty-zacali-kupovat-i-ucitele-nebo-prodavacky-tvrdi-developer-1194355 uz v teto zemi dokonce i ucitele a prodavacky smi bydlet, neuveritelny pokrok !

Pro redakci, v komentari k clanku pisatel zminuje zajimavy (zrejme politicky znacne nekorektni) clanek z casopisu Forbes o CR.