NERV skončil. Výsledkem činnosti je závěrečná zpráva

Národní ekonomická rada vlády (NERV), která byly zřízena vládou Mirka Topolánka, dnes oficiálně skončila svou činnost. Deset, později devět expertů se věnovalo finanční a ekonomické krizi a pomáhalo vládě řešit otázky s probíhající hospodářskou recesí. Jednotliví členové NERV pracovali bez nároku na odměnu.

Výstupem celé NERV je závěrečná zpráva, ve které jsou popsány příčiny krize a současně i řešení, jak vše zvládnout. Budoucí vláda, která vzejde po letošních předčasných volbách, tak dostává materiál, který může využít ve svém boji proti hospodářské recesi. Navrhovaná řešení mají jak krátkodobý, tak i střednědobý a dlouhodobý horizont. Jejich účinek se tak může projevit v řádech týdnů, ale i let.

Členové Národní ekonomické rady vlády byli: Vladimír Dlouhý, Pavel Kohout, Michal Mejstřík, Jiří Rusnok, Tomáš Sedláček, Jiří Schwarz, Jiří Weigl, Petr Zahradník a Miroslav Zámečník. V průběhu doby prošlo složení NERV několika změnami.

V Dozorčí radě Českých aerolinií proběhly personální změny Pro ohrožené děti a jejich rodiny jde ročně 150 milionů korun