Hlavní navigace

NERV bude pokračovat i v úřednické vládě

Sdílet

Redakce 4. 5. 2009

Národní ekonomická rada vlády (NERV) bude pokračovat ve své funkci i za vlády designového premiéra Jana Fischera. Ten ji včera převzal od premiéra v demisi Mirka Topolánka. „Doporučil jsem všem členům NERVu, aby spolupracovali i s novou vládou po dobu trvání ekonomické recese. Další úkoly vlády i rady budou vyhodnocení protikrizových opatření a ekonomické otázky související s tím, jak se dostat k normálnímu ekonomickému stavu,“ řekl odstupující premiér Mirek Topolánek.

Designovaný premiér Jan Fischer se při zasedání rady seznámil se s jednotlivými členy a společně se shodli, že jejich práce bude pokračovat i v letní překlenovací vládě. „Těším se na spolupráci s NERVem s mojí vládou, která bude zaměřena mimo jiné na podnikatelské prostředí, boj proti korupci a boj proti byrokracii. Budeme diskutovat o zavedení Eura, ale v žádném případě nebude má vláda dělat politická rozhodnutí,“ dodal Jan Fischer.

Národní ekonomickou radu vlády tvoří nyní devět členů. Pracovní skupinu opustil Martin Jahn, který odstoupil z pracovních důvodů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).