Hlavní navigace

Nepodáváte daňové přiznání, ale jste OSVČ? Do dneška musíte podat Přehledy OSVČ

Sdílet

Podání Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ pro zdravotní pojišťovnu čeká letos přes 600 000 podnikatelů. Právě dnes, 10. dubna 2017, ale končí lhůta pro podání Přehledu těm, kteří vykonávají samostatně výdělečnou činnost, ale nepodávají daňové přiznání.

Osoby samostatně výdělečně činné, které nemají povinnost podávat daňové přiznání, musí podle zákona podat své zdravotní pojišťovně Přehled OSVČ do 8. dubna. Pokud ovšem zákonný termín připadá na sobotu, neděli, nebo svátek, je regulérním termínem následující pracovní den. Letos se tedy tato povinnost posunula na pondělí 10. dubna, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Pro většinu OSVČ platí, že nejzazší lhůta pro podání Přehledu je do 3. května 2017. Pro ty, kterým daňové přiznání zpracovává daňový poradce, pak platí lhůta pro podání 3. srpna 2017. Do 2. května 2017 ale musí zdravotní pojišťovně doložit, že letos využije služeb daňového poradce.

Od data podání Přehledu pak musíte rozdíl mezi zaplacenými zálohami a vypočtenou výší pojistného zaplatit do 8 dnů. Termínem pro zaplacení je tedy pro většinu OSVČ maximálně 11. května 2017, případně do 11. srpna 2017, pokud využíváte daňového poradce. A u osob, které měly přehled podat do 10. dubna 2017 je posledním termínem pro zaplacení 18. duben 2017.

Pokud jste ještě Přehled o příjmech a výdajích nepodali a nevíte si s ním rady, můžete jej vyplnit podle článku Jak na podání přehledu pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).