Hlavní navigace

Nepoctiví finanční poradci se snaží vylákat z důvěřivců peníze

Sdílet

Gabriela Hájková 20. 3. 2012

Česká asociace obchodníků s cennými papíry (ČAOCP) varuje před nekalou praktikou některých finančních poradců, kteří se snaží vylákat z důvěřivých lidí peníze. Podle ČAOCP jde zejména o poradce společnosti KLV Consulting.

Ti se snaží vydělat na klientech výběrem poplatků za zpracování neopodstatněných stížností. ČAOCP chce klienty varovat před aktivitami lidí, kteří se v nich snaží vyvolat dojem, že hájí jejich zájmy a snaží se je přimět, aby se od nich nechali za provize zastupovat. Klienti obchodníků s cennými papíry mohli a mohou využít standardní reklamační proces, aniž by museli komukoliv platit za jeho zprostředkování provizi či poplatek, varuje asociace s tím, že český kapitálový trh začíná být zavalen účelově vyvolanými stížnostmi, které zároveň slouží jako forma nátlaku na obchodníky s cennými papíry.

Snaha o kontaktování členů ČAOCP těmito poradci a „návrhy“, s nimiž přichází, se dá nazvat jedině jako racketeering – snaha získat výpalné, vysvětluje zpráva asociace, která uvádí, že většina stížností postrádá obsahovou oprávněnost a nelze jim tedy vyhovět. Jediným výsledkem tak je, že klient zaplatí poradci bez toho aby docílil čehokoli dalšího krom falešné naděje.

ČAOCP dále varuje klienty, že činnost a vyjádření některých „poradců“, zejména ze společnosti KLV Consulting, mohou vyvolávat zcela mylné představy, jako např. že za každou ztrátu utrpěnou při obchodování na kapitálovém trhu odpovídá obchodník s cennými papíry. Taková představa může klienty ve výsledku vážně poškodit, protože je může navádět k lehkovážnému nakládání se svými prostředky, upozorňuje zpráva asociace, která v případě setkání s touto praktikou nabízí možnost konzultace na mailu info@caocp.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).