Hlavní navigace

Nenaleťte podvodníkům, snaží se vybírat zpět přeplatky

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 1. 2011

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) dnes varovala před podvodníkem, který se – zejména od starších lidí – snaží vybrat přeplatky.ČSSZ varuje, že přeplatky nikdy nevybírá zpět osobně prostřednictvím svých zaměstnanců.

V Praze byl zaznamenán případ, kdy se zatím neznámý muž vydával za zástupce oddělení důchodového pojištění jednoho z územních pracovišť Pražské správy sociálního zabezpečení. Podvodník kontaktoval klientku s tím, že byl u ní zjištěn údajný přeplatek na důchodu (ve výši asi 40 000 Kč), který klientka musí neprodleně vrátit, jinak že to bude řešit přes exekutory. Navrhl rovnou termín schůzky a místo předání peněz. Klientce se to ale nezdálo a seznámila se svými pochybami zaměstnankyni oddělení důchodového pojištění, jejíž nadřízení neprodleně informovali policii, která po podvodníkovi pátrá, uvádí zpráva ČSSZ.

O povinnosti vracet přeplatek je nejdříve vydáno rozhodnutí, kde se přeplatek vyčíslí a zároveň se stanoví i lhůta pro uhrazení bankovním převodem nebo poštovní poukázkou. Pokud není přeplatek dobrovolně uhrazen, přistupuje ČSSZ k vymáhání, nikdy ale za tímto účelem neposílá za klienty své zaměstnance.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).