Hlavní navigace

Němečtí bezpečnostní experti objevili další zranitelné místo POS terminálů

Sdílet

Patrik Chrz 23. 12. 2015

Berlínští odborníci na bezpečnost odkryli nová zranitelná místa platebních terminálů.

Skupina bezpečnostních expertů opět objevila v čtecích zařízeních slabá místa, která mohou kriminální živly využít. Tato zjištění budou berlínští výzkumníci Karsten Nohl a Fabian Bräunlein předkládat na výročním kongresu Chaos Computer klubu, který se bude 27. prosince konat v Hamburku. Ale již předtím předvedli scénář útoku médiím.

K útoku je třeba tzv. POS terminál (tedy to, co známe z obchodů a na kterých běžně platíme), který je možné si od banky pronajmout za několik euro za měsíc. Potenciální útočníci by potřebovali heslo k terminálu, identifikační číslo a informace o připojení. Pomocí těchto informaci mohou převzít cizí POS terminál. Pokud by se něco takového opravdu stalo, byl by poškozeným obchodník.

Bezpečnostní chybou jsou postiženy téměř všechny platební terminály. Dle expertů je možné uzavřít smyčku mezi terminály a odčerpat velké množství finančních prostředků. Nicméně dle „Süddeutsche Zeitung“ existují cesty, jak se proti takovým útokům bránit.

Německý bankovní svaz problém bagatelizuje a uvádí, že je možný pouze v laboratorních podmínkách a celý platební systém zůstává bezpečný.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).