Hlavní navigace

Německý finanční úřad nemůže kvůli softwareové chybě vracet daňové přeplatky

Sdílet

Patrik Chrz 2. 8. 2010

Statisíce soukromých investorů čekají na vrácení případných přeplatků z kapitálových daní. Informuje o tom pondělní vydání Financial Times Deutschland s odkazem na několik zemských ministerstev. Porucha se dotkla těch investorů, kteří ve svém daňovém přiznání vyplnili položku KAP (příjmy z kapitálového majetku). V mnoha případech nejsou počítače schopny tuto položku zpracovat.

Dle listu vznikly problémy na začátku minulého roku, kdy byla zavedena rovná daň. Účelem změny systému bylo zjednodušení zdanění zisků z akcií a úroků. Místo toho jsou daňové vratky u mnoha drobných investorů již řadu měsíců zpožděny. Nejdříve byly na jaře kvůli změně IT systémů ochromeny velké banky jako Deutsche Bank a Commerzbank a klienti obdrželi daňové doklady pozdě a nemohli ho včas odevzdat na ministerstvo financí.

Nyní jsou ale ochromeny samy finanční úřady. Přestože se původně mělo jednat o jednotlivé případy, tak dle listu odhadl svaz daňových poradců počet postižených minimálně na jeden milion. Kdy ministerstvo financí problémy vyřeší zůstává otevřeno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).