Spočítejte si...

Zavřít

Německo zavede letovou daň, zaplatit budete muset i při pouhém přestupu

Německo od počátku příštího roku zavede povinnost platit v rámci letenky tzv. letovou daň. Ta se bude vztahovat i na přestup na některém z německých letišť. Uvedl to Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). 

Daň by podle něj měla být ve výši 8 eur pro lety do vzdálenosti 2500 km a 25 eur pro lety do vzdálenosti od 2500 do 6000 km. Pro vzdálenosti vyšší než 6000 km by se daň vyšplhala na 45 eur. Od tohoto měsíce je v rámci rezervačních systému letenek tato daň automaticky aplikována postupně u všech leteckých společností pro odlety z Německa od 1.ledna 2011, řekl Okamura z AČCKA s tím, že zvýšení nákladů by se mohlo dotknout zhruba 50 tisíc českých turistů ročně, kteří cestují s německými cestovními kancelářemi. Další desetitisíce létají do Německa individuálně za obchodními či soukromými účely nebo jen využívají německé letecké společnosti pro cesty do třetích zemí, doplnil Okamura.

Říjen přinesl nové maximum úrokových sazeb u stavebního spoření Nemáte v pořádku daně? Nový systém daňové správy si na vás posvítí