Německé Commerzbank hrozí miliardová pokuta za obchody s Íránem

Další banka se dostala do hledáčku amerických vyšetřovacích orgánů. Také německá Commerzbank totiž měla skrytě obchodovat s íránskými společnostmi, na něž americká vláda uvalila sankce, jež společnostem, které operují také na americkém trhu, znemožňují s nimi obchodovat.

Commerzbank se nyní snaží o urovnání sporů s americkými úřady a v rámci dohody je ochotna uhradit pokutu přesahující 500 milionů eur. Hovoří se až o pokutě 800 milionů dolarů, tedy přibližně 16 miliard korun.

V podobnou dohodu, ale s mnohem vyšší pokutou, doufá francouzská banka BNP Paribas. Ta je ochotna za své obchody s Íránem zaplatit více než 8 miliard dolarů, je ale otázkou, zda to americkým úřadům bude stačit.

Rotačky na peníze v USA možná pojedou na nižší výkon, FED ustoupí z měnové expanze Pohonné hmoty už nezdražují, naopak mohou zlevnit        
Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
10. 7. 2014 15:57 Nový

Zajímavý kurz...

Kde se dá koupit 800 milionů EUR za 16 miliard korun? To je 20 Kč za Euro. To, že je prakticky veškeré české zpravodajství bulvár, až to pěkně není, je všeobecně známo. Ovšem do jakého světla to staví autory tady na Měšci, když si ani takovou prkotinu nejsou schopní ověřit?

Nápověda: světlé světlo to není. Amatérismus a neschopnost v plné své kráse.