Hlavní navigace

Největší švédská banka obětí phishingu: Ukradeno 800 tis. EUR

Sdílet

Petr Zámečník 22. 1. 2007

Největší švédská banka, Nordea Bank, a její klienti byli oběťmi sofistikovaného phishingu – podvodného vylákání bankovních údajů, na jejichž základě lze zcizit peníze z účtu. Ruští hackeři ukradli 800 tis. EUR.

Podvodníci rozeslali e-mail, který se tvářil jako zpráva z banky, kde jim údajně zasílají antispamový program. Míst ochrany si ale klienti nainstalovali trojského koně. Trojan sa spúšťal pri prihlasovaní sa do Internet Banking systému Nordea a po zadaní správnych údajov ohlásil chybu prihlasovania a žiadal opätovné zadanie prihlasovacích údajov. Toto opätovné zadanie detailných údajov konta bolo potom odosielané hackerom priamo do Ruska, uvedl Jozef Šmihuľa, zpravodaj sesterského serveru Root.cz.

V České republice byli nejnebezpečnějšímu útoku vystaveni klienti České spořitelny v říjnu loňského roku. O útoku a jeho průběhu se dočtete v článcích Klienti České spořitelny v ohrožení! a Desetník: Phishing na Českou spořitelnu nebyl úspěšný na Měšci, Český phishing v akci! na sesterském serveru Root.cz a Podvodný e-mail líčí na klienty České spořitelny na sesterském serveru Lupa.cz.

Zdroj: Root.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).