Hlavní navigace

Nejčastější škody v domácnosti? Cokoli spojené s vodou

Sdílet

Nejčastější pojistnou událostí, kterou pojišťovny řeší v rámci bytů a domů jsou škody, které způsobí voda. Ty totiž tvoří čtvrtinu všech případů. Vyplynulo to ze statistik a průzkumu Poštovní spořitelny. Příklad z praxe – prasknutí staré hadičky k baterii v kuchyňské lince. Důsledkem jejího poškození došlo k masivnímu úniku vody, která proteklado dvou sousedních bytů pod pojištěným a poškodila i společné prostory domu. Škoda se v tomto případě vyšplhala na 200 tisíc korun, uvádí Monika Buřičová, tisková mluvčí Poštovní spořitelny.

Dalšími častými problémy je i protékající WC, čištění ucpaného odpadu, havárie spojená s pračkou a myčkou a tak dále. 

Nejčastější pojistné události
Autor: ČSOB Pojišťovna

Nejčastější pojistné události

Druhou nejčastější pojistnou událost je odcizení majetku, a to s podílem 18 %. Požár se naopak týká jen 7 % případů.

A jaké jsou další zajímavé pojistné události?

V jedné domácnosti se uvolnila tlaková hadička k vodovodní baterii v kuchyni. Voda bohužel protékala nepozorovaně, a tak následně zvedla plovoucé podlahu v kuchyni. Škoda byla vyčíslena na 55 580 Kč.

Další pojištěný měl potíže s tím, že u sousedů praskla vodovodní trubka. Z pojištění domácnosti klienta pak byly hrazeny jak věci movité (poškozený nábytek, elektronika), tak stavební součásti (oprava stropu, podlah), a to ve výši 67 122Kč.

Pojišťovny ale řeší i jiné incidenty. Jedna paní byla se psem na procházce. Za obcí na louce psa pustila z vodítka, aby se vyběhal. Pes ale spatřil v zatáčce druhou ženu, rozběhl se k ní a začal se prát s jejím psem. Majitelka napadeného psa se snažila od sebe oba psy odtrhnout, jenže byla psem pojištěné pokousána. Za veterinární ošetření psa poškozené a dále jako odškodnění v souvislosti s újmou na zdraví a pracovní neschopností poškozené bylo vyplaceno celkové pojistné plnění 133 000 Kč.

A o jednu pojistnou událost se postaral i splašený kůň. Byl totiž zapřažený do povozu a začal couvat ve chvíli, kdy pojištěný nakládal na povoz dřevo. Kůň ale povozem narazil do zaparkovaného osobního vozidla poškozeného. Za opravu poškozeného vozidla bylo vyplaceno pojistné plnění ve výši 59 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).