Hlavní navigace

Nejčastěji v bazaru narazíte na Škodu Octavii. Největší výběr aut je v Praze

Sdílet

Během roku 2018 bylo na trhu s ojetými auty k dispozici 903 682 ojetých aut napříč Českou republikou. Průměrná cena se pohybovala okolo 135 000 Kč a průměrné stáří pak okolo 9,5 let. Kilometrový nájezd inzerovaných aut představoval průměrně 152 000 kilometrů. Nejnabízenějším autem byla Škoda Octavia. Její průměrná prodejní cela byla 149 000 Kč se 165 000 najetými kilometry ve věku 8,8 let. Vyplynulo to z analýzy AAA AUTO, která monitorovala trh ojetých automobilů po celé střední Evropě.

V loňském roce Češi stále častěji investovali do novějších automobilů, a tak byla nabídka těch ojetých velmi bohatá. Tradičně nejvíce vozů (235 220) bylo po čas celého roku k dispozici v Praze. Na druhém místě se umístil Středočeský kraj s počtem 110 119 inzerovaných automobilů, třetí nejširší nabídku poskytl kraj Jihomoravský (79 468).

Naopak nejméně vozů bylo tradičně nabízeno v Karlovarském kraji, a to 23 265 kusů ojetých aut. Smutnější je, že stále roste počet aut dovážených ze zahraničí. V roce 2018 jich bylo z celkového počtu inzerováno 39 %, z nichž většina byla v dieselu, tedy motorizaci, která je u našich západních sousedů nevyhovující, uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, kam patří značka AAA AUTO.

Polovinu z inzerovaných vozů loni tvořila auta poháněná dieselovým agregátem. Benzínové ojetiny představovaly 46,9 % z celkové nabídky. Zbytek automobilů tvořily vozy poháněné na alternativní paliva, ze kterých je stále nejpopulárnější LPG. Významně přibývá inzerovaných elektromobilů a hybridů, o které je zájem i ze strany kupujících.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2019 22:23

  Michal Aringer (neregistrovaný) ---.ue.cz

  Je jasné, že je největší výběr aut v Praze, stačí se podívat na pražskou pobočku AAA auto. Zaručuju Vám, že tam si vybere snad opravdu každý. Nikdy jsem neviděl tolik aut na jednom místě. Šel jsem se jen podívat a nakonec sem odjel s novým mondeem. Jen doplním, že koupě rozhodně nelituji, auto bylo za dobrý peníz a už jezdí nějaký ten pátek :-)

 • 24. 1. 2019 8:50

  Radek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Plně s vámi souhlasím. Sám jsem v pražské pobočce AAA koupil zánovního superba a jsem nadmíru spokojený. Ten výběr mají obrovský, nemluvě o tom, že pořád mají nějaké akce. Hlavně u nich má člověk jistotu co se týče koupě vozu, jelikož je přepisují sami na sebe. Já už bych nikde jinde nenakoupil :-)

 • 25. 1. 2019 10:22

  Pavlů (neregistrovaný) ---.219.wms.cz

  tak ojetá oktávka 1.9 bue nesmrtelná ještě řadu let, já jí teda už dal na vkýp a pořídil dvojkovou u nich :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).