Hlavní navigace

Nechodit do banky se vyplatí

Sdílet

Redakce 20. 11. 2007

Rozdíly mezi poplatky, které jsou klientovi účtovány za základní bankovní operace vyřízené na pobočce a těmi, které si sám provede prostřednictvím internetového bankovnictví, jsou velké. Často se jedná o rozdíl desítek korun.

Při využití základních služeb se dá přímým bankovnictvím nejvíce ušetřit na převodu peněz z účtu na účet. Z velkých českých bank pouze Česká spořitelna udržuje přijatelných 8 korun za podání platebního příkazu na pobočce. Pokud si na svůj běžný účet necháte posílat výplatu, dvakrát odešlete peníze na účet vedený v jiné bance a zřídíte jeden trvalý příkaz, vyjdou vás tyto úkony například na pobočce UniCredit Bank 70 korun. Kdybyste provedly ty samé transakce na internetu, zaplatili byste pouze 8 korun. Pro srovnání například v Komerční bance byste zaplatili za uvedené transakce na pobočce 94 korun, na internetu až o 79 korun méně.

Avšak u málokteré banky lze přímým bankovnictvím vyřídit všechny transakce. V blízké budoucnosti by se však mělo vše změnit. Například eBanka v rámci přímého bankovnictví automaticky informuje o výši spotřebitelského úvěru, kterou si klient může bez záruk půjčit. Česká spořitelna bude nabízet podobný produkt. Spotřebitelské úvěry on-line začne od 23. 11. nabízet také Komerční banka.

Zdroj: Hospodářské noviny

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).