Hlavní navigace

Nečas: Zkrouhneme dávky pro krátkou nemoc

Sdílet

Jan Spilka 21. 3. 2007

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas chce snížit výplatu nemocenské pro krátkodobě nemocné a zamezit za simulantům, kteří nemocenské pouze využívají.

Chceme zabránit zneužívání nemocenské a zároveň udělat systém solidárnější pro skutečně vážně a dlouhodobě nemocné, říká Nečas. V práci loni chybělo v průměru každý den 6,13 lidí ze sta.

První tři dny nemoci nebudou propláceny vůbec, klesnou příjmy z dalších dnů nemoci a příjmy z ošetřovatelské péče. Změna by měla ušetřit státu 6,8 miliard Kč.

Zdroj: iHNed.cz

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 3. 2007 7:26

  iva (neregistrovaný)
  No po precteni tohoto prispevku bych poradila panu Necasovi lepsi metodu, jak usetrit vice penez. Hodit do nasi republiky bombu a nemusel by vyplacet nikomu nic... To se to poslancum placa, kdyz sami marodi a jde jim plny plat.
  Myslim si, ze simulanti rozhodne marodi dele, nez par dni... Takze ostatnim tedy nezbude nic jineho, nez radeji prechatet nemoci... ostatne tim se tez usetri, lide budou zemirat drive, coz je asi ucel. Ted mluvim za skupinu, co ma male prijmi, s kterymi i ted sotva vyjdou ... ja neschopenku nemela asi 17 let...
 • 22. 3. 2007 8:35

  maleček (neregistrovaný)
  Opravdu,, moudrý pán na svém místě" tak nějak, jako kozel zahradníkem.Asi si p. Nečas neuvědomuje následky svého záměru, kdy většina bude nemoc přecházet a tak ohrožovat přenosem nakažlivých nemocí ostatní, což se vrátí následně mnohem náročnější léčbou.Co kdyby p. Nečas začal s úsporami u těch námi volených.Takové přecházení chřipkového onemocnění má určitě negativní účinky na zdraví.Osobně než bych takový nesmysl začal prosazovat, poradil bych se s lékařem který by mě takovou hloupost pádnými argumenty určitě rozmluvil.Začínám přemýšlet jak bych zkrouhnul svůj měsíční příspěvek do kasy ze které nečerpám.
 • 28. 3. 2007 15:18

  Němý Bobeš (neregistrovaný)
  Hezkýýý Pane Nečas , to je nápad , ještě že jsem nešel po té Vaší modré , ale i tak mám zřejmě smůlu . Zajímalo by mě jak chcete proplácet nemocenskou v případě chřipkových a jiných podobných nemocí 14 až 21 dní , to jako budou lidi doma skoro měsíc bez peněz ? Velmi zajímavý nápad jak ušetřit ve státní rozpočtu . Měl bych další - pohlídejte si pořádně státní zakázky a vybírání poplatků někde jinde . Zajímalo by mě když je tolik lidí co zneužívají nemocenskou , jak probírají kontroly ze strany sociálky ? Nebo to už taky nikdo nedělá ???
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).