Nečas: Česko bude muset ušetřit 150 miliard korun

Podle premiéra Petra Nečase bude nutné snížit schodek rozpočtu o 150 miliard. Kroky k dosažení tohoto cíle budou dle něj bolestivé:

Znamená to provádět politiku, která je velmi často nepopulární, za kterou nám veřejnost někdy nezatleská. Chceme ušetřit dnešní a budoucí generace od vážnějších problémů.

Vláda pro tento rok plánuje zmrazit výdaje za zhruba 24 miliard korun. To by mělo pomoci k udržení schodku rozpočtu ve výši 105 miliard korun a 3,5% deficitu veřejných financí. Čtěte více: 10 nových úsporných opatření, kterými stát zalepí díry a na nás ušetří

Petr Nečas také upozornil na pozitivní vnímaní České republiky ze strany investorů. Jako příklad uvedl ratingovou agenturu Moody's, která v minulém týdnu ocenila snahy vlády o výrazná rozpočtová opatření a to přes ekonomické zpomalení.

Darovat "bezplatně" krev se vyplatí. Na daních ušetříte 300 Kč Vklady u družstevních záložen rostly o 30 %        
webb
webb (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
14. 3. 2012 0:43 Nový

Nečas: Česko bude muset ušetřit 150 miliard korun.

Přestaňte krást a máte ušetřeno.

Krakonoš
Krakonoš (neregistrovaný) 109.164.67.---
14. 3. 2012 20:39 Nový

Nečas neušetří ani korunu, protože tomu nerozumí.

Občané ten dluh budou muset odpracovat a stát by měl udělat maximum, aby měli kde. Kalouskovo šetření stylem tupých škrtů, které vyvolají sníženou spotřebu, je nejlepší způsob, jak prohloubit současné problémy.