Hlavní navigace

Nakupujete zlato? Pozor na falešné cihličky, objevily se na trhu

Sdílet

Veronika Doskočilová

Na českém trhu se objevily padělky zlatých cihliček. Odhalila je společnost STEP Finance, která se věnuje prodeji a výkupu investičních drahých kovů. Cihlička měla na svou hmotnost neobvykle silnou tloušťku a ani barva nebyla typická pro zlato. Po zkontrolování cihličky Puncovním úřadem vyšlo najevo, že se jedná o pozlacenou mosaz s plátem niklu. Cihlička měla váhu jedné unce zlata, která stojí na trhu přes 30 000 Kč.

Falešný zlatý slitek.
Autor: STEP Finance

Falešný zlatý slitek. Společnost The PERTH MINT AUSTRALIA se prodeji investičních slitků skutečně věnuje, ale tento kus byl vytvořený padělateli ve snaze prodat pozlacenou mosaz jako pravé zlato a přiživit se na již známé značce.

Není však vyloučeno, že padělaných slitků je v oběhu více. Dlouhodobě upozorňujeme veřejnost, že zlato a stříbro by měla nakupovat pouze u ověřených firem, které mají kamennou pobočku, říká Vladimír Brůna, předseda představenstva společnosti Golden Gate.

Vyvarujte se proto především zdánlivě výhodným cenovým nabídkám. Jestliže někdo prodává zlato pod burzovní cenou, téměř s jistotou jde o padělek.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Diskuse byla uzavřena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).