Hlavní navigace

Nakupujete zlato? Pozor na falešné cihličky, objevily se na trhu

Sdílet

Na českém trhu se objevily padělky zlatých cihliček. Odhalila je společnost STEP Finance, která se věnuje prodeji a výkupu investičních drahých kovů. Cihlička měla na svou hmotnost neobvykle silnou tloušťku a ani barva nebyla typická pro zlato. Po zkontrolování cihličky Puncovním úřadem vyšlo najevo, že se jedná o pozlacenou mosaz s plátem niklu. Cihlička měla váhu jedné unce zlata, která stojí na trhu přes 30 000 Kč.

Falešný zlatý slitek.
Autor: STEP Finance

Falešný zlatý slitek. Společnost The PERTH MINT AUSTRALIA se prodeji investičních slitků skutečně věnuje, ale tento kus byl vytvořený padělateli ve snaze prodat pozlacenou mosaz jako pravé zlato a přiživit se na již známé značce.

Není však vyloučeno, že padělaných slitků je v oběhu více. Dlouhodobě upozorňujeme veřejnost, že zlato a stříbro by měla nakupovat pouze u ověřených firem, které mají kamennou pobočku, říká Vladimír Brůna, předseda představenstva společnosti Golden Gate.

Vyvarujte se proto především zdánlivě výhodným cenovým nabídkám. Jestliže někdo prodává zlato pod burzovní cenou, téměř s jistotou jde o padělek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).