Hlavní navigace

Nabídka firemních benefitů nevyhovuje třetině zaměstnanců

Sdílet

Se zaměstnaneckými benefity je v současné době spokojena polovina zaměstnanců. Ve většině případů využívají hlavně příspěvky na obědy a penzijní připojištění. Třetina dotázaných naopak není spokojena vůbec. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala agentura Ipsos pro Sodexo Benefity.

Pouze třetina zaměstnanců se ale aktivně zajímá o to, jaké benefity jejich zaměstnavatel nabízí. Nejrozšířenějším zaměstnaneckým benefitem jsou stravenky v papírové nebo digitální podobě. Ty aktuálně dostává téměř polovina zaměstnanců. Druhým nejčastějším benefitem je dovolená navíc, kterou má téměř 40 % zaměstnanců. Téměř stejný počet dostává od zaměstnavatele příspěvky na penzijní připojištění.

Kromě finančních bonusů by dotázaní uvítali také dovolenou navíc, pracovní auto, dorovnání platů v nemoci nebo možnost home office. Z netradičních benefitů je láká relax zóna v práci, profesionální úklid domácnosti nebo firemní soutěž o zážitek.

V posledních letech je na vzestupu poptávka po volnočasových benefitech, které zaměstnance motivují ke zdravějšímu životnímu stylu a působí jako prevence řady civilizačních onemocnění, říká Štěpán Tůma ze společnosti Sodexo Benefity Česká republika.

Zcela bez benefitů by se obešlo 10 % dotázaných.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).