Hlavní navigace

Na výměnu průkazů OZP máte už jen měsíc

Sdílet

Na výměnu dočasného průkazu osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazu mimořádných výhod máte už jen jeden měsíc. Pokud to do 1.1.2016 nestihnete, nebudete moci nadále využívat výhody, které z vlastnictví průkazu plynou.

Výměnu průkazu provádí Úřad práce. Jsme připraveni na vyšší počet žádostí o výměnu stávajících průkazů OZP, přesto ale upozorňujeme klienty, aby nenechávali vše na poslední chvíli a vyhnuli se tak zbytečnému čekání ve frontách. Samotná výroba probíhá externě. Je tedy určitě na místě požádat si o výměnu co nejdříve, zdůrazňuje Kateřina Sadílková, generální ředitelka ÚP ČR.

Pro účely vydání nového průkazu OZP je třeba doložit aktuální fotografii, která odpovídá formátu podobizny určené na občanský průkaz (rozměr 35 mm x 45mm) a prokázat totožnost občanským průkazem.

Pokud vám ÚP ČR přiznal průkaz OZP po 1. 1. 2014, nemusíte vyplňovat žádnou žádost. Stačí úřadu doložit fotografii a podepsat příslušný formulář, který dostanete na přepážce.

V případě, že si nestihnete průkaz vyměnit, můžete si o nový doklad požádat i po novém roce. Do doby, než jej obdržíte, ale  nemůžeže využívat benefitů, které z jeho vlastnictví plynou.

Jestliže lhůtu promeškáte, budete muset po 1. 1. 2016 podat novou žádost a absolvovat standardní správní řízení, včetně znovuposouzení zdravotního stavu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).