Hlavní navigace

Na Slovensku budou dohlížet na ceny v eurech i senioři

Sdílet

Redakce 27. 3. 2008

Aby po přijetí eura nedošlo na Slovensku k neúměrnému a neodůvodněnému zdražování a ke zhoršení sociální situace, budou dohlížet i důchodci. Dohodla sa na tom vláda se zástupci slovenských seniorů. Protokol o přistoupení k deklaraci společenské shody na euru podepsali zástupci Jednoty dôchodcov na Slovensku a Hospodárskeho a sociálneho výboru SR.

Premiér Robert Fico důchodcům slíbil, že vláda v souvislosti s eurem přijme několik opatření sociálního charakteru, zejména směrem k důchodcům. Připravovaná veliká důchodová novela by měla seniorům přinést pocit vyšší bezpečnosti při zavedení nové měny, ale i pozitivní změnu pravidel pro sociálně nejohrozenější starobní důchodce. Změna by se měla dotknout hlavně důchodců s nejnižšími důchody. Má stanovit něco jako minimální mzdu v hospodářství, teda bude kromě jiného garantovat nejnižší výši důchodu.

Na druhou stranu za seniory se jejich předseda Kamil Vajnorský zavázal, že budou spolupracovat s vládou v informační kampani o euru, budou působit na své členy i ostatní důchodce, aby byli obezřetní při přijímání a vynakládání finančních prostředků v období přípravy i po zavedení eura.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).