Hlavní navigace

Na rekonstrukci dětského pokoje většinou stačí 50 000 Kč. Pokud je to více, Češi si půjčují

Sdílet

Pokud se rodiče rozhodnout dítěti zrekonstruovat dětský pokoj, v 80 % případů se náklady pohybují do 50 000 Kč. To je zároveň i částka, kterou jsou Češi schopni pokrýt z vlastních úspor a nevyužívají půjček či jiných produktů, aby chybějící zdroje doplnili.

Pětina rodičů ale plánuje dražší rekonstrukci, a v takovém případě už počítají i s tím, že si peníze půjčí. Vyplynulo to z průzkumu Českomoravské stavební spořitelny. Více jak 20 % rodin předpokládá dražší rekonstrukci dětského bydlení. V takovém případě nejčastěji sáhnou po úvěru od stavební spořitelny, říká Vladimír Staňura, předseda představenstva ČMSS.

Přes 70 % dětí má v pokojíčku tablet nebo počítač a 57 % dětí má i vlastní televizi. V 11 % případů pak rodiče dětský pokoj vybaví i herní konzolí. A čtvrtina dětí si do pokoje vezme i svého domácího mazlíčka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 8. 2017 11:45

    Jerry001 (neregistrovaný) 193.86.30.---

    pokud nemam na rekonstrukci pokoje, tak ji nedelam, staci vymalovat / pripadne koupit tapety, polozim nakej koberec/lino a je za par litru utulno. A za usetreny peniz si radsi koupim treba mobil a nemusim si nikde pucovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).