Hlavní navigace

Na podání Přehledu za rok 2007 zbývá pár dnů

Sdílet

Redakce 25. 4. 2008

Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která alespoň část roku 2007 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost a jejíž daňové přiznání nezpracovává daňový poradce, musí nejpozději do středy 30. dubna 2008 podat Přehled o příjmech a výdajích za rok 2007.

Pokud daňové přiznání zpracovává daňový poradce a OSVČ tuto skutečnost doloží nejpozději do 30. dubna 2008 u příslušné okresní, v Praze Pražské správy sociálního zabezpečení, posunuje se termín podání přehledu na 30. červenec 2008.

OSVČ, které byla finančním úřadem prodloužena lhůta pro odevzdání daňového přiznání, podává Přehled o příjmech a výdajích za rok 2007 do jednoho měsíce po uplynutí této lhůty. V případě, že OSVČ není povinna podávat daňové přiznání, musí přehled podat nejpozději do 31. července 2008.

Přehled lze podávat elektronicky (e-Podání) prostřednictvím Portálu veřejné správy nebo na elektronickou podatelnu příslušné OSSZ. Pokud OSVČ nepodá přehled včas nebo vůbec, může jí být za to uložena pokutu až 20 000 korun nebo – při opětovném nesplnění povinnosti – až 100 000 Kč. Doplatek na pojistném musí OSVČ zaplatit nejpozději do osmi dnů po dni, v kterém podala nebo měla ze zákona podat přehled o příjmech a výdajích za předchozí kalendářní rok.

Pokud OSVČ nezaplatí pojistné ve stanovené lhůtě, nebo ho zaplatí v nižší výši než má, stává se dlužníkem a má povinnost platit penále. Za každý kalendářní den, ve kterém dluh na pojistném trvá, se jedná o 0,05 % dlužné částky.

Zdroj: ČSSZ

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).