Hlavní navigace

Na odevzdání Přehledu máte jen pár dní. Kdo ho musí podat?

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 4. 2013

Na odevzdání Přehledu o příjmech a výdajích OSVČ už máte jen pár dní. Nejpozději tak musíte učinit do 2. května 2013.

Povinnost podat Přehled se přitom vztahuje i na OSVČ, které vykonávaly svou samostatnou výdělečnou činnost jen po část roku 2012 a poté ji přerušily nebo ukončily.

Okresní správy sociálního zabezpečení budou mít do 3. 5. 2013 každý pracovní den otevřeny pokladny. Pojistné v hotovosti až do deseti tisíc korun je tudíž možné zaplatit na příslušné okresní správě sociálního zabezpečení v pondělí a ve středu od 9 do 15 hodin s polední přestávkou, v úterý a ve čtvrtek od 9 do 13 hodin a v pátek od 9 do 12 hodin, upřesnil ústřední ředitel ČSSZ Vilém Kahoun

Pokud jste v Přehledu vypočetli doplatek na pojistném, musíte ho uhradit nejpozději do osmi dnů ode dne podání Přehledu.

OSVČ, kterým daňové přiznání zpracovává daňový poradce, musí podat Přehled nejpozději do 1. 8. 2013. Pro OSVČ, které nemají povinnost podávat daňové přiznání, je termínem pro podání Přehledu datum 31. 7. 2013. Návod, jak přesně vyplnit Přehled OSVČ pro správu sociálního zabezpečení najdete například v článku Přehled pro ČSSZ: Jak na to, když si přivyděláváte k zaměstnání?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).